Лидерите од Западен Балкан дијалогот ќе го продолжат во ноември во Охрид

Отворени сме за оваа и за сите други иницијативи кои одат во насока да ги зајакнат постоечките форми што ја промовираат регионалната соработка и што го ...
| | веќе видена | слични

Процесот на европските интеграции треба секогаш да се движи напред, а ефектите од негативна одлука нималку нема да бидат лесни за регионот, изјави генералната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Процесот на проширување на Европската унија не е наменет за политичарите, туку за граѓаните, а на жителите на регионот од Западен Балкан им треба поттик од ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералната секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу предупреди денеска дека последиците од евентуална негативна одлука на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Неформалното вработување во земјите од западен Балкан е широко распространето и доведува до нелојална конкуренција, избегнување даноци и влијае на остварување ...
| | веќе видена | слични

Првиот потпретседател на српската Влада и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, изјави денеска дека регионот на Западен Балкан ја има истата иднина, дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австрискиот дипломат и поранешен висок претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина, Волфганг Петрич, позитивно ја оцени иницијативата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерите од Западен Балкан дијалогот ќе го продолжат во ноември во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: