Со заеднички напори до прекфаликација на кадри


3 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, заедно со синот и дечкото Горан Георгиевски, вчера беше на стадион за да ја поддржи македонската ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Со положување цвеќе на Партизанските гробишта во Бутел започнаа празничните свечености по повод одбележувањето на државниот празник „11 Октомври – Ден на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Седумдесет и осум години од почетокот на антифашистичкото востание и почетокот на народноослободителната војна ќе бидат одбележани денеска во Куманово, Прилеп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На одбележувањето ќе присуствуваат членови на Владата, Собранието, претставници на политичките партиите, на Сојузот на борците, дипломатскиот кор, граѓански ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти владината прес-служба, во знак на сеќавање и почит за учесниците во народното востание и народно-ослободителната војна делегација на Владата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 254 | | | веќе видена

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва од 18ч се блокираа ...
сите 327 | | | веќе видена

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со заеднички напори до прекфаликација на кадри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: