„Дијамантот“ блесна најсилно досега, два гола на Елмас за голема победа на Македонија (ВИДЕО)


Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1, голем триумф на нашата репрезентација кој не остава во игра за пласман на Европското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Македонската фудбалска репрезентација со поразот во Полска остана и без теоретски шанси преку квалификациите да избори пласман на ЕУРО 2020. Синоќа во Варшава ...
| | веќе видена | слични

Резервните играчи на Полска, Пржемислав Франковски и Аркадиуш Милик за само шест минути ја нокаутираа Македонија во Варшава и трасираа пат на ЕП 2020 на ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудаблска репрезентација со голема желба и големи амбиции влезе во пресметката со Полска, а иако нашите репрезентативци храбро се бореа и долго ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 573 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Дијамантот“ блесна најсилно досега, два гола на Елмас за голема победа на Македонија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: