Џафери се сретна со словенечкиот премиер Шарец

7 копии

Претседателот на Собранието на  Македонија, Талат Џафери во рамки на последниот ден на 141. Собрание на Интерпарламентрната унија во Белград денеска се сретна ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети информации за билатералните односи и актуелните случувања во двете земји, особено во врска со евроинтеграциите. Соговорниците се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на Националното собрание на Република Србија Срѓан Смиљаниќ и генералниот секретар на Собранието на Република Северна Македонија Цветанка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија во Интерпарламентарната унија (ИПУ) денеска оствари средба со делегацијата на Австралија во оваа ...
| | веќе видена | слични

На средбата во рамки на 141. Собрание на ИПУ, што се одржува во Белград, била истакната потребата од натамошно унапредување на билатералните односи меѓу двете ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Делегација на Собранието на Република Македонија ќе учествува на 141. Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што се одржува од 13 до 17 октомври во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународниот правен поредок, заснован на сеопфатна правно обврзувачкa глобална рамка е насушна потреба која произлегла од потребата од превенција на идно ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на парламентите се согласија дека оваа средба претставува уште една потврда на одличните билатерални односи меѓу двете држави, кои во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Се сретнав со родителите кои протестираа пред Владата. Заедно со министерката Шахпаска разговаравме за нивните барања кои ќе бидат разгледани на следната ...
сите 310 | | | веќе видена

Новите неделни случаи на новиот коронавирус во Европа го надминаа бројот на заразени од пикот во март, соопшти Светската здравствена организација.Регионалниот ...
сите 866 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 202 | | | веќе видена

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 98 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 184 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери се сретна со словенечкиот премиер Шарец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: