Социјалните медиуми – идеална платформа за манипулативни кампањи


Дезинформациите се сe` поголема закана за политичките процеси во Европа, вели Катарина Клингова, истражувач од областа на стратешките комуникации на Глобсек од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската единица за борба против дезинформации открила бриселски портал што намерно шири информации кои доаѓаат од руските медиуми, особено од „Раша тудеј“. ...
| | веќе видена | слични

Веб страницата „EP Today“ ( www.eptoday.com ) го злоупотребила името на Европскиот Парламент за да може да шири погрешни информации кои главно доаѓаат од „Раша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европратениците денеска предупредија на „многу опасната природа на руската пропаганда“ која е „главниот извор на дезинформации“ во Европа, барајќи носење ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 330 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 151 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Социјалните медиуми – идеална платформа за манипулативни кампањи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: