Арсовска: Доколку не се исчисти криминалот, се сомневам во користа од декларацијата за економска соработка

2 копии

Претседателката на Сојузот на стопански комори Даниела Арсовска во емисијата "Вин Вин" на Телма телевизија, кажа дека таа не очекува многу од декларацијата за ...
| | веќе видена | слични

Во Детскиот креативен центар во МКЦ на 27 октомври од 12 до 14 ќе се одржи вториот „Необичен роденден“. Организаторот Денис Јанкуловски, активист од „Аутизам ...
| | веќе видена | слични

По повод денешната средба меѓу премиерите на Македонија, Србија и Албанија и најавата за триаголна економска соработка, во вечерашната емисија „Вин Вин“ на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Заев иако е оптимист за позитивен епилог, оценува дека последниот збор ќе го имаат лидерите од земјите членки на ЕУ на Советот во Брисел во четврток ...
сите 887 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 320 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска: Доколку не се исчисти криминалот, се сомневам во користа од декларацијата за економска соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: