Ѓоковиќ ги загуби нервите со постариот Мари: Немој повеќе да ми се обраќаш (Видео)


По феноменалниот настап кој го имаше во сингл конкуренција и пласманот во четвртфиналето, Новак Ѓоковиќ настапи и во игра на двојки на Мастерсот во Шангај, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Дијана Ѓоковиќ, мајката на најдобриот тенисер во светот Новак, за светски познат магазин даде интервју во кое зборуваше за моментите од кариерата на Србинот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана, дала интервју за „GQ Indija“, во кое меѓу другото, зборувала и за финалето на Вимблдон и односот на навивачите кон нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Борис Бекер е еден од асовите кој остави голема трага додека беше активен на терените, додека пак како тренер дефинитивно најголемите успеси му се со Новак ...
| | веќе видена | слични

Руската тениска ѕвезда Данил Медведев го критикуваше грчкиот тенисер Стефанос Циципас, откако тој тврдеше дека неговите соиграчи од Лејвер купот го „натерале“ ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал на 24. октомври во Казахстан ќе одиграат егзибициски натпревар. Првиот и вториот тенисер на светот ќе се сретнат во престолнината ...
| | веќе видена | слични

Се очекува за три недели да дојде до смена на врвот, Надал да го престигне Ѓоковиќ, но неизвесно е кој ќе биде најдобар на крајот од годината Во почетокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По недобивањето датум за преговори со ЕУ, дел од Преспанскиот договор веќе не важи. Според член 1 став 10 од овој Договор, во случај на непочнување преговори ...
сите 537 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ ги загуби нервите со постариот Мари: Немој повеќе да ми се обраќаш (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: