Шилегов со најава на Фејсбук: Утре ќе се урива објектот на кровот на ГТЦ


Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска на својот Фејсбук профил објави дека Град Скопје донесе одлука за демонтажа на времениот објект на кровот на ГТЦ, ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии

Град Скопје ќе го отстранува времениот објект што го постави на покривот на ГТЦ. Градските власти признаваат дека одлуката е донесена по острата реакција во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 681 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов со најава на Фејсбук: Утре ќе се урива објектот на кровот на ГТЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: