Ангеловски и Кек ги избраа почетните 11: Македонскиот селектор со иста формација, Спировски замена за Барди


Вечерашниот меч меѓу Македонија и Словенија ќе биде многу важен за натамошниот тек на распоредот во групата, а на неполн час пред почетокот на пресметката во ...
| | веќе видена | слични

Енис Барди поради повреда одреден период беше во „аут“ за сите фудбалски обврски и воедно мораше да го пропушти двата важни натпревари за Македонија против ...
| | веќе видена | слични

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Енис Барди се очекува да биде во комбинација за настап во дресот на Леванте против Севилја викендов во шпанската Ла Лига. Барди не ...
| | веќе видена | слични

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тече процесот на преговори со политичките партии за состав на нова Влада, но во интерес на постапката не се откриваат детали, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Партискиот ...
сите 624 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 468 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 254 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски и Кек ги избраа почетните 11: Македонскиот селектор со иста формација, Спировски замена за Барди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: