СДК: Ремедика и Диамед фрлаат медицински отпад во контејнери за отпад

2 копии

Вработени во болницата „Ремедика“ и приватната здравствена установа (ПЗУ) „Диамед“ фрлале медицински отпад во контејнерите за ѓубре за домаќинставата, но во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Инспекторатот на Град Скопје, објави фотографии на официјалната Фејсбук страница под кои стои објаснување дела во атар на село Бардовци лоцирано и казнето е ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДУИ денеска соопшти дека разговорите за формирање владина коалиција со СДСМ продолжуваат и дека се одвиваат на различни партиски нивоа.-Потврдени се принципите ...
сите 869 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со гувернерката на Народната банка на Република Северна Македонија, Анита Ангеловска-Бежоска, за ...
сите 283 | | | веќе видена

По заклучокот од седницата на Владата во вторникот Планот на МОН за учебната 2020/2021 да биде споделен со Комисијата за заразни болести и таа да го даде ...
сите 548 | | | веќе видена

ЕВН Македонија во врска со вчерашниот инцидент во Тетово изрази осуда на секаков вид на насилство и вандализам. Поради инцидентот најавуваат поголема заштита ...
сите 203 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Европската комисија денеска соопшти дека постигнала договор со британската компанија „Астразенека“ за набавка на најмалку 300 милиони дози од нејзината ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДК: Ремедика и Диамед фрлаат медицински отпад во контејнери за отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: