Мане ги „излуде“ Бразилците: Дани Алвес не можеше да фати крај со ѕвездата на Ливерпул (Видео)


Бразил и Сенегал ова попладне одиграа пријателски меч кој се одржа во Сингапур, средба на која како што беше највено, имавме можност да ги видиме најголемите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рамос од саботата е шпански фудбалер со најмногу настапи и осми во светот, престигнувајќи го голманот Касилјас. Водечки фудбалер од Европа според бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нигерија и Бразил одиграа нерешено, 1:1 на пријателскиот дуел во Сингапур, попладнево. Џое Арибо во 39. минута ја нокаутира одбраната на кариоките со прекрасен ...
| | веќе видена | слични

Бразил забележа уште едено реми на турнејата во Сингапур, „кариоките" одиграа 1-1 против Негерија, а го загубија и Нејмар, напаѓачот се повреди по десетина ...
| | веќе видена | слични

Бразил си замина од турнејата во Сингапур без победа и со повреда на прата ѕвезда Нејмар, напаѓачот на ПСЖ издржа само десетина минути во ремито од 1-1 против ...
| | веќе видена | слични

Ветеранот и бразилски репрезентативен десен бек, Даниел Алвеш, ги потсети сите европски клубови кои летово не сакаа да го ангажираат, каков мајстор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По недобивањето датум за преговори со ЕУ, дел од Преспанскиот договор веќе не важи. Според член 1 став 10 од овој Договор, во случај на непочнување преговори ...
сите 537 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мане ги „излуде“ Бразилците: Дани Алвес не можеше да фати крај со ѕвездата на Ливерпул (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: