Судот во Стразбур ја осуди Австрија по поплаката на еден преживеан од нацистичкиот логор Маутхаузен

6 копии

Европскиот суд за човекови права ја осуди Австрија поради неправилното разгледување на жалбата за клевета поднесена од еден од последните преживеани од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот чувар на нацистички логор, Бруно Деј изјави на почетокот на еден од последните процеси за злосторствата на Третиот Рајх, дека му е жал за жртвите, ...
| | веќе видена | слични

На 93-годишен старец денес ќе му се суди во Германија за кривичното дело соучество во масовни убиства кои се случиле во нацистички логор на смртта за време на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 470 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 408 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот во Стразбур ја осуди Австрија по поплаката на еден преживеан од нацистичкиот логор Маутхаузен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: