Европратениците сакаат „силна” ЕУ стратегија против „руските дезинформации”


7 копии

Европратениците денеска предупредија на „многу опасната природа на руската пропаганда” која е „главниот извор на дезинформации” во Европа, барајќи носење ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската единица за борба против дезинформации открила бриселски портал што намерно шири информации кои доаѓаат од руските медиуми, особено од „Раша тудеј“. ...
| | веќе видена | слични

Веб страницата „EP Today“ ( www.eptoday.com ) го злоупотребила името на Европскиот Парламент за да може да шири погрешни информации кои главно доаѓаат од „Раша ...
| | веќе видена | слични

Дезинформациите се сe` поголема закана за политичките процеси во Европа, вели Катарина Клингова, истражувач од областа на стратешките комуникации на Глобсек од ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 483 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 408 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европратениците сакаат „силна” ЕУ стратегија против „руските дезинформации”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: