Франција бара нов пристап за ЕУ преговорите, можно одложување на одлуката за Македонија


Франција сака да поднесе предлог за нова методологија во пристапните преговори за членство во ЕУ идната недела на министерскиот состанок во Луксембург, со што ...
| | веќе видена | слични

 Македонските преговори тешко го минуваат францускиот бедем во Брисел, каде со огромна доза на триумфализам попладнево се објави договор за Брегзит со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Длабоко жалам поради тоа, бидејќи верувам дека овие земји направија значителни напори за да се приближат кон ЕУ и затоа многу е важно да им се даде вистински ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен порача дека нема да има одлука за отпочнување преговори и на денешниот Самит.„Длабоко жалам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дури и без драмата околу брегзит, која ќе биде централна тема за лидерите на земјите од ЕУ, на самитот кој се одржува денеска и утре во Брисел, ова ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот парламент (ЕП) Давид Сасоли и водечките европски пратеници се договорија за одложување на гласање за новата Европска комисија (ЕК), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 165 | | | веќе видена

Двајца пациенти помалку починале во последните 7 дена во однос на претходните. Седумдневниот број на починати пациенти како последица од Корона вирусот во ...
сите 644 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција бара нов пристап за ЕУ преговорите, можно одложување на одлуката за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: