Колемишевски: Економијата е стабилна и се движи во добар правец, се грижиме за граѓаните


2 копии

Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални, видливи резултати од кои придобивки имаат граѓаните. Економијата е стабилна и се движи во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

На трибина во Куманово, во рамки на кампањата „На прав пат“, премиерот Зоран Заев најави дека Владата веќе разгледува варијанти за поевтинување на зелениот ...
| | веќе видена | слични

Ветивме дека ќе обезбедиме повеќе пари кај секое семејство и денес тоа е реалност, изјави денеска премиерот Зоран Заев. - Ветивме реформи што се во интерес на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе разгледуваме варијанти за да го поевтиниме зелениот картон, затоа што нормално ако е скап не го купуваат. Ако го намалиме на ниво на регионот колку што го ...
| | веќе видена | слични

Економијата е стабилна и се движи во добар правец, се грижиме за граѓаните, ги исполнуваме ветувањата во „План за живот" и побрзо од ветенето, на прав пат сме. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 411 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колемишевски: Економијата е стабилна и се движи во добар правец, се грижиме за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: