Стотици мигранти го блокираа мостот што ги поврзува САД и Мексико

6 копии
5 копии

Кинеските дипломати во иднина ќе треба однапред да го известат Стејт департментот за секакви средби со државни, локални и општински власти во САД, како и со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Главната царинска служба на Кинеската Народна Република објави синоќа податоци за трговијата со САД според кои трговската размена меѓу двете земји од почетокот ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии
6 копии
2 копии

САД и Кина постигнаа делумен договор што ќе доведе до примирје во трговската војна и ќе послужи како основа за поширок договор меѓу претседателите на двете ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

„Макрон кажа „не“, а на Балканот една влада веќе се распаѓа: Ако на Европа и требаше доказ дека се уште има политичко влијание во светот, во моментов може да ...
сите 631 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стотици мигранти го блокираа мостот што ги поврзува САД и Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: