Мајка обвинува: Ќерка ми умре, бидејќи не ѝ пружија помош во Ургентниот центар


Државниот и санитарен инспекторат постапува по случајот во кој мајка обвинува дека нејзината 22-годишна ќерка починала затоа што не добила соодветна медицинска ...
| | веќе видена | слични

Русинката Екатерина Федјаева (27) умрела во агонија откако по грешка на лекарите била жива балсамирана. Нејзината мајка ги обвинила лекарите за „убиство“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

„Макрон кажа „не“, а на Балканот една влада веќе се распаѓа: Ако на Европа и требаше доказ дека се уште има политичко влијание во светот, во моментов може да ...
сите 631 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка обвинува: Ќерка ми умре, бидејќи не ѝ пружија помош во Ургентниот центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: