ДОМ со Петиција за зачувување на зеленилото на улицата „Даме Груев“ во Центар

3 копии

Зелената партија ДОМ иницираше Петиција за зачувување на зеленилото на улицата „Даме Груев“ во центарот на Скопје под мотото: Сакаме „Даме Груев“ да биде ...
| | веќе видена | слични

Службите од Јавното претпријатие за Улици и патишта целосно завршија со афалтирањето на новата велосипедска патека на булеварот Киро Глигоров, на потегот од ...
| | веќе видена | слични

ЈП Водовод и Канализација – Скопје, продолжува со инвестицискиот процес за подобрување на канализациските мрежи во град Скопје, овојпат во општина Чаир, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под мотото: Сакаме Даме Груев да биде зелена улица! Повод за Петицијата е најавата за нејзино претворање во сообраќаен булевар на потегот од Палома бјанка до ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 470 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 408 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОМ со Петиција за зачувување на зеленилото на улицата „Даме Груев“ во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: