Меси директно посочи зошто верува дека Гризман ќе успее во Барселона


2 копии
5 копии

Лионел Меси во средата ја прими шестата „Златна копачка“ во кариерата и во однос на Кристијано Роналдо има две награди повеќе за најдобар стрелец во Европа за ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси даде навистина интерсна изјава во интервјуто за „Марка“ во кое доби специфично прашање поврзано за Кристијано Роналдо и Златан Ибрахимовиќ, но за ...
| | веќе видена | слични

Тие со години се борат за титулата најдобар играч на светот, а сега еден од нив однел убедлива победа. Кристијано Роналдо конечно го надминал својот колега ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лионел Меси вчера ја освои шестата „Златна копачка“ која ја доделува угледниот мадридски весник „Марка“, а сега во најновото издание на овој шпански медиум, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По недобивањето датум за преговори со ЕУ, дел од Преспанскиот договор веќе не важи. Според член 1 став 10 од овој Договор, во случај на непочнување преговори ...
сите 537 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси директно посочи зошто верува дека Гризман ќе успее во Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: