ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија


Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија. Селективното доделување минимални средсва за инвертори претставува дрзок обид на Заев и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ и Зоран Заев ги осиромашија граѓаните. 22% од граѓаните едвај преживуваат. 7% од пензионерите се на раб на егзистенција, се вели во соопштението на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ ги донесе граѓаните на питачки стап. 500.000 граѓани во Република Македонија живеат во сиромаштија. 500.000 граѓани кои не ги носат розевите наочари на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

СДСМ три години ја уништува државата, Република Македонија е жртва на неодговорноста, криминалот и корупцијата на власта, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев најави дека е постигнат договор со бизнисот и синдикатите за зголемување на минималната плата и таа во иднина ќе изнесува 14.500 денари. И ...
| | веќе видена | слични

-Македонија ќе стане озаконет дилер на марихуана во светот, односно ќе можеме марихуаната која што е дел од плантажите на семејството Заеви да ја извезуваме за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 483 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 408 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: