Димовски: Се сомневам во обвинителството – истрагата за „Рекет“ нема да оди до крај


Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовска при гостување во емисија во ТВ21 кажа дека се сомнева во работата на Јавното обвинителство во врска со случајот ...
| | веќе видена | слични

Фактот дека Македонија и после многу децении не откри кој го изврши и кој стоеше зад атентатот на поранешниот претседател Киро Глигоров, доволно зборува за тоа ...
| | веќе видена | слични

Првиот спикер на Собранието во независна Македонија Стојан Андов ја обвинува владата на Илинденска за постоењето на организираниот криминал во земјава. Ако ...
| | веќе видена | слични

Но тој нема да биде несуловен како што се очекуваше. Брисел наредниот период ќе се посвети на внатрешни реформи, а во меѓувреме од Македонија се бара да го ...
| | веќе видена | слични

Ременски , која е обвинета во случајот Рекет и Обвинителството и одреди мерки за заштита , им рече на новинарите дека прејудицирале вина за нешто што не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори ...
сите 592 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 551 | | | веќе видена

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 596 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 388 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Се сомневам во обвинителството – истрагата за „Рекет“ нема да оди до крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: