„Знам дека ме изневеруваше, ама се уште одам на неговиот гроб“ - сопругата раскажа каков ѝ бил животот со легендарниот пејач


Неодамна навршија 28 години од смртта на легендарниот пејач Тома Здравковиќ, а неговата сопруга Гордана се присетува како изгледал нејзиниот живот со пејачот. ...
| | веќе видена | слични

Неговиот пат до ѕвезда каква што е денес ниту малку не бил лесен. Тешко детство, забранета љубов, недостаток на пријатели, заминување на најдрагите личности. ...
| | веќе видена | слични

За разлика од неговите колеги кои без проблем пејат во Србија, покојниот Оливер Драгоевиќ имаше изјавено дека никогаш нема да пее во Србија, а сега неговата ...
| | веќе видена | слични

„Немам идеја која е Кристина Мандарина, не сум прочитал ништо за неа, немам време за тоа“, признал најпопуларниот хрватски пензионер, Тајлат Селмани (82), ...
| | веќе видена | слични

Оливер Драгојевиќ во текот на неговиот живот ветил дека нема да пее во Србија, а сега неговата вдовица, Весна Драгојевиќ признала што знае во врска со тоа. Тој ...
| | веќе видена | слични

Триесет и шестгодишна сараевчанка, која од првиот брак има две деца, му станала втора сопруга на еден Арап. Нејзиниот татко дал согласност за склучување на ...
| | веќе видена | слични

„Мојот сопруг почина од алкохолизам и неговото семејство ме обвинува што го напуштив. Дури и ме игнорираа на погребот“, ѝ се обратила скршена жена на ...
| | веќе видена | слични

Глумицата и поранешна Мис на светот, Пријанка Чопра, во интервју за списанието „Вју“, првпат прозборе за дијабетесот со кој се бори нејзиниот сопруг Ник Џонас, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 411 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Знам дека ме изневеруваше, ама се уште одам на неговиот гроб“ - сопругата раскажа каков ѝ бил животот со легендарниот пејач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: