Огромна експлозија на аеродромот во Австрија - густ црн чад го прекри небото


Во експлозија на аеродромот во Линц потешко се повредени две лица, пренесува германската агенција ДПА. Полицијата соопштила дека инцидентот се случил во халата ...
| | веќе видена | слични

Во Саудиска Арабија во несреќата загинаа 35 лица, а четворица се повредени. Во Медина дошло до судар на автобус и градежно возило,пренесува Ал Џезаира, ...
| | веќе видена | слични

Властите во Саудиска Арабија соопштија дека 35 лица настрадале во автобуска несреќа во близина на музлиманскиот свет град Мека. Државната агенција Сауди Прес ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски државјани, пренесуваат светските медиуми. Несреќата се случила синоќа во центарот Ал-Акхал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две лица загинаа, а најмалку 26 беа повредени кога експлодира автомобил-бомба во Авганистан, јави новинската агенција „Паџхвок“.Според извештајот, експлозијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Останато

„Макрон кажа „не“, а на Балканот една влада веќе се распаѓа: Ако на Европа и требаше доказ дека се уште има политичко влијание во светот, во моментов може да ...
сите 540 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромна експлозија на аеродромот во Австрија - густ црн чад го прекри небото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: