Ројтерс: Франција се спротивставува на разговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија


Франција им дала сигнал на останатите земји-членки на Европската унија оваа недела дека засега е против започнување преговори за членство со Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јасно се заложивме за отворање на преговори и со Северна Македонија и со Албанија. Огромен број земји го дели тој став, но за жал поради еден помал број држави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев вели дека Заев вчера кажа-излажа дека доколку нема датум Владата ќе падне. -Но, сепак неговите сопартијци за ...
| | веќе видена | слични

Не е се завршено, тврдат одредени извори во врска со малите надежи за земјава да стигне позитивна вест од Брисел. Според нив, треба да се почека да се види ...
| | веќе видена | слични

Денешните разговори на лидерите на ЕУ во Брисел се последна надеж дека земјава може да го добие очекуваниот датум за пристапни преговори. Лидерите на ЕУ рано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 276 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека според моменталните планови, сите американски војници заминуваат од Сирија и ќе бидат стационирани во ...
сите 459 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ројтерс: Франција се спротивставува на разговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: