Шекеринска за условите од Софија: Сакаме со соседите да бараме решенија, а не игра на уцени, притисоци, кавги


Како Влада покажавме капацитет, трпение и мудрост на одредени прашања да најдеме решение, на некои прашања дури да имаме и различни ставови. Ќе градиме ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Премиерот Зоран Заев очекува дека Бугарија ќе покаже конкретна поддршка во Совет за општи работи и во Европскиот совет затоа што, како што рече, тие искрено ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека во текот на денот ќе се сретне со нашите историчари, кои се членови на Мешовитата македонско-бугарска експертска ...
| | веќе видена | слични

Не откри дали и какви насоки ќе им даде на македонски историчари за темите кои остануваат спорни. „Во текот на денот веројатно ќе се сретнеме. Ќе имам средба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев најави дека денеска ќе се сретне со македонските историчари од мешовитата комисија на експерти кои треба да најдат заедничко решение со ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Членовите на мешовитата бугарско-македонска комисија за историските прашања утре на состанок во Охрид. Ќе се обидат да ...
| | веќе видена | слични

По неуспешните последни состаноци на нашите историчари со мешовитата македонско-бугарска експертска комисија за историски и образовни прашања, формирана во ...
| | веќе видена | слични

Во изјава дадена претпладнево по неговото обраќање на Регионална конференција за ефективна социјална заштита, Заев рече дека се уште не се сретнал со нив, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска за условите од Софија: Сакаме со соседите да бараме решенија, а не игра на уцени, притисоци, кавги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: