Претседателот на Лион го издаде: Мурињо веќе има договорено нов тренерски ангажман

2 копии

Трофејниот португалски стратег, Жозе Мурињо веќе подолго време е без ангажман и тоа откако доби отказ од премиерлигашот Манчестер Јунајтед. Иако во повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Португалскиот стратег Жозе Мурињо би можел да се врати во Премиер – лигата и да го преземе составот на Тотенхем, најавуваат медиумите на Островот. Тој треба да ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо многу брзо би можел да се врати во тренерската работа. Мурињо скоро една годна е без работа откако доби отказ во Манчестер Јунајтед кон крајот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Лион, Жан Мишел Ола потврди дека имал обид да го именува Жозе Мурињо за нов тренер, но „специјалниот“ ја одбил понудата бидејќи имал пикирано ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 906 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Од обединител на Европа, како што се појави на почетокот на неговиот мандат, францускиот претседател Емануел Макрон е на пат да стане нејзин уништувач, вели „ ...
сите 270 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Лион го издаде: Мурињо веќе има договорено нов тренерски ангажман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: