Николоски на работни средби во Рим и Ватикан


4 копии
4 копии

Во емисијата 10 минути на ТВ21, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, вечерва изјави дека премиерот Заев треба да поднесе оставка, потоа да се ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во интервју за ТВ 21, на прашањето кои биле најголемите погрешни чекори што ги направила владата за ...
| | веќе видена | слични

Заев во понеделник да си поднесе оставка и потоа да преминеме кон формирање техничка влада, како што предвидува Пржинскиот договор, изјави потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју за Телевизија 21 истакна дека единствен и логичен чекор во нормална држава, по ваков неуспех е ...
| | веќе видена | слични

Јас уште минатата година кога го добив сознанието за создавање на група помеѓу Македонија и Албанија уште тогаш апелира. За жал година ипол после тоа сите ...
| | веќе видена | слични

Ние кажавме дека граѓаните на Република Македонија не треба да бидат заложници на неуспесите на Зоран Заев но за жал вистината е дека државите ги водат влади и ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за порталот лидер, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски истакна дека при средба со еден министер за европски прашања од голема ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за порталот лидер, истакна дека ситуацијата со датумот за преговори долго време им е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 483 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 408 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски на работни средби во Рим и Ватикан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: