Лазаревска: Платите на социјалните работници растат за 22%


2 копии

При носењето на буџетот владата ги „пумпа“ капиталните инвестиции од политички причини, за да го прикаже како развоен, иако е свесна дека нема шанси да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Во РЕК Битола денеска се одржа состанок на членовите на Управниот одбор на АД ЕСМ и на раководството на комбинатот на кој се донесе Акционен план за ...
сите 324 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаревска: Платите на социјалните работници растат за 22%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: