Средба на копретседателите на македонско-руската Меѓувладина комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка


Неискористениот потенцијал во економската соработка е една од многуте теми на кои во Москва се разговараше на денешниот работен состанок меѓу министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши имплементацијата на Твининг Проектот „Финализирање на мрежата на сметководствени податоци од земјоделски стопанства“, финансиран од ИПА програмата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Амбасадорите на Италија и на Полска во земјава, Карло Ромео и Војчех Тицински остануваат оптимисти дека денеска или утре лидерите на ЕУ ќе одобрат почеток на ...
| | веќе видена | слични

На настанот е најавено обраќање на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски. Во јули годинава почна кампањата за мрежата на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Елена Младеновска Јеленковиќ, извршна директорка на здружението „Вина од Македонија“ Здружението „Вина од Македонија“ заедно со други здруженија ја формира ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стопанската Комора на Македонија-Турција, МАТТО денеска оствари средба со делегација од Стопанската Комора од турскиот град Зиле на која беа разменети искуства ...
| | веќе видена | слични

Неџати Биџе, претседател на Стопанската Комора од Зиле, истакна дека на средбата се разговарало за механизацијата што се користи во земјоделството, ...
| | веќе видена | слични

Иднината на полупазарните стопанства е важна поради нивната улога кај заштитата на селската заедница, што се акцептира и во заедничката аграрна политика на ЕУ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на копретседателите на македонско-руската Меѓувладина комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: