Државата нема регистар за бездомници


Вкупно 288 семејства или поединци во социјален ризик се регистрирани на територијата на Општина Ѓорче Петров, според дата-базата за социјалната состојба, која ...
| | веќе видена | слични

Општина Ѓорче Петров изработи дата-база на податоци за социјалната состојба на територија на општината, која ќе послужи за аплицирање за проекти од областа на ...
| | веќе видена | слични

По повод Неделата на борба против гладот Републичкиот Црвениот крст организира кампања под мотото „Помислете и на нас“ со која се вклучува во глобалните акции ...
| | веќе видена | слични

Вработените на Рамсторе заедно со своите потрошувачи повторно ја покажаа својата хуманост и втора година по ред активно се вклучија во одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични

По повод Светскиот ден на гладта, 16-ти oктомври, вработените и менаџментот на Комерцијална банка АД Скопје и оваа година донираа прехранбени производи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

По повод одбележувањето на Светскиот ден на гладот, Скопје Мериот хотел и Црвениот Крст на Република Македонија се обединуваат во борбата против гладот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 602 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 606 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 171 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 622 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 127 | | | веќе видена

Британските законодавци го одобрија предлог-законот на премиерот Борис Џонсон за Брегзит, но одбија да биде усвоен во рок од три дена во Долниот дом на ...
сите 444 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата нема регистар за бездомници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: