Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

9 копии

Српската пејачка Радојка Кецман уапсена е заедно со државјанин на Шведска со иницијали С.Ж. поради основано сомнение дека извршиле кривично дело неовластено ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Т.(68) од с.Церово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тетовското основно јавно обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 68-годишен жител на тетовското село Церово во чија семејна куќа ...
| | веќе видена | слични

Тетовското обвинителство спроведува истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено изработување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 322 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: