Јотовски и Мицов обезбедија пласман во второто коло на турнирот во Бугарија

Томислав Јотовски и Стефан Мицов ја продолжија добрата серија и обезбедија пласман во второто коло на фјучерсот во Бургас, Бугарија. Јотовски како и Мицов до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и Хрватката Мариана Дражиќ се пласираа во четврт-финалето во конкуренција на двојки, на турнирот во Анталија (Турција), ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските тенисери, Томислав Јотовски и Стефан Мицов, ги загубија своите натпревари од второто коло на турнирот во Бургас кој се игра на земја за награден ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 165 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јотовски и Мицов обезбедија пласман во второто коло на турнирот во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: