Ердоган: Исламска држава нема да постои во Северна Сирија


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган гарантира дека терористичката група Исламска држава нема да биде присутна во Северна Сирија, по воената операција во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган во одговор до американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе бидат спасени уште повеќе животи кога ќе се ...
| | веќе видена | слични

Турција привремено ќе ја запре офанзивата во Сирија по разговорот кој го извршија турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и потпретседателот на САД, Мајк ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер му се заблагодари на турскиот колега Реџеп Тајип Ердоган за постигнувањето на договор за прекин на огнот во ...
| | веќе видена | слични

Арапско-курдската коалиција Сириски демократски сили (SDF), во која главна улога ја има курдска милиција Единици за заштита на народот (YPG), го прифатија ...
| | веќе видена | слични

Американскиот потпретседател Мајк Пенс вели дека успеал да постигне прекин на огнот и сега курдските војници имаат 120 часа за да се повлечат од територијата. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс по средбата со претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган во Анкара, изјави дека е постигнат договор за прекин на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 855 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

Веспрем е домаќин на Вардар во еден од најинтересните мечеви од 5. коло во Лигата на шампионите, соочување во кое домаќините влегуваат со голем оптимизам и ...
сите 69 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Исламска држава нема да постои во Северна Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: