Со 56 гласа „за“ изгласан ребалансот на Буџетот за 2019 година


4 копии

Денеска, на Светскиот ден на борба против сиромаштијата, со гордост може да кажеме дека државата е на прав пат за искоренување на сиромаштијата. Како одговорна ...
| | веќе видена | слични

„Како одговорна партија, во изминатите две години презедовме низа мерки и политики кои обезбедуваат зголемување на животниот стандард, намалени трошоци и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Минималната плата во кожарската, текстилната и чевларската индустрија, со новото зголемување е покачена за над 60 проценти. Сега вработените во овие сектори ќе ...
| | веќе видена | слични

Сега вработените во овие сектори ќе земаат плата повисока за 5.500 денари месечно, односно за 66 илјади денари годишно. Политиките на СДСМ кои обезбедуваат ...
| | веќе видена | слични

Зголемен минималец – зголемена невработеност. Експертите предупредуваат дека покачувањето на загарантираната плата ќе влијае негативно на конкурентноста на ...
| | веќе видена | слични

Со реални економски политики и мерки растат платите, минималната плата зголемена за над 60 проценти за само 2 години. Ова го велат денеска преку соопштение до ...
| | веќе видена | слични

Нормално е платите на работниците да се зголемуваат, бидејќи постојано растат трошоците на живот и минималната кошничка, но тоа треба да биде природен процес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со 56 гласа „за“ изгласан ребалансот на Буџетот за 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: