Startup Weekend по осми пат во Скопје

2 копии
10 копии

Авторите на првата македонска мобилна апликација „Challenger“ чија цел е намалување на загадениот воздух во Скопје победија на регионалниот натпревар за зелен ...
| | веќе видена | слични

До крајот на годинава ќе биде лансирана првата македонска мобилна апликација Challenger која ќе поставува предизвик и ќе ги наградува корисниците кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доаѓа зимата и повторно ќе дишеме позагаден воздух во Скопје, затоа треба да размислиме што можеме ние да направивме за тоа да се намали. Колку и да изгледа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

УНИЦЕФ и Фондацијата Телеком за Македонија им даваат можност на децата и младите да се приклучат кон глобалниот младински предизвик „Generation Unlimited ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Детскиот фонд на Обединетите Нации (УНИЦЕФ), заедно со Фондацијата Телеком за Македонија, денеска објави повик до младите иноватори да достават идеи за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат се одржа доделувањето на наградите за социјално претприемништво (Social Impact ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Награда за социјално претприемништво во земјава денеска добија најдобрите млади претприемачи преку едногодишната програма „Social impact award“ организирана од ...
| | веќе видена | слични

Програмата е организирана од Бизнис Импакт Лаб, со поддршка од Шпаркасе Банка Македонија, Фонд за иновации и технолошки развој (ФИТР) и Пакомак. Националниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 573 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Startup Weekend по осми пат во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: