Русија без осуда: Ги повикува Турците, Сиријците и Курдите да разговараат


Русија ќе го охрабрува дијалогот помеѓу Дамаск и Анкара, но и курдските организации, изјави денес рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Се чини ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган во одговор до американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе бидат спасени уште повеќе животи кога ќе се ...
| | веќе видена | слични

Иако со намуртено лице, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го примил американскиот државен секретар Мајкл Пенс во Анкара. Потсетуваме, Пенс заедно со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер му се заблагодари на турскиот колега Реџеп Тајип Ердоган за постигнувањето на договор за прекин на огнот во ...
| | веќе видена | слични

Турција привремено ќе ја запре офанзивата во Сирија по разговорот кој го извршија турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и потпретседателот на САД, Мајк ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс по средбата со претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган во Анкара, изјави дека е постигнат договор за прекин на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска ги упати апел до партнерите од Европска Унија да се обединат и да ја осудат турската инвазија во северниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова провокација од бугарскиот вицепремир Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е време за меѓувладина конференција ...
сите 401 | | | веќе видена

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност ...
сите 156 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателот и премиерот на Македонија Стево Пендаровски и Зоран Заев во само неколку дена разлика упатија писма до цариградскиот патријарх Вартоломеј со ...
сите 128 | | | веќе видена

Општина Битола доби согласност за организирање настава со физичко присуство на учениците во дел од основните и средни училишта, чиј основач е Советот на ...
сите 319 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија без осуда: Ги повикува Турците, Сиријците и Курдите да разговараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: