Поранешен англиски репрезентативец: Јунајтед ќе беше многу подобар ако го задржеше Мојс

Манчестер Јунајтед не е истиот клуб откако од функцијата прв тренер си замина легендарниот сер Алекс Фергусон кој долги години ги држеше конците на „Олд ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Жозе Мурињо викендов по вторпат ќе се врати на „Олд Трафорд“ откако доби отказ од кормилото на Манчестер јунајтед. Португалскиот стратег ќе биде гостин во ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот стратег Жозе Мурињо би можел да се врати во Премиер – лигата и да го преземе составот на Тотенхем, најавуваат медиумите на Островот. Тој треба да ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо многу брзо би можел да се врати во тренерската работа. Мурињо скоро една годна е без работа откако доби отказ во Манчестер Јунајтед кон крајот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Жозе Мурињо пред околу три години пристигна во Манчестер Јунајтед за да го среди хаосот во клубот кој настана со заминувањето на Сер Алекс Фергусон. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 12 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 219 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 281 | | | веќе видена

Од обединител на Европа, како што се појави на почетокот на неговиот мандат, францускиот претседател Емануел Макрон е на пат да стане нејзин уништувач, вели „ ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен англиски репрезентативец: Јунајтед ќе беше многу подобар ако го задржеше Мојс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: