Студентка нинџа – напишала есеј со невидливо мастило


На изненадување на професорот, Јапонката Еими Хага, која студира историја на нинџите, го предала есејот, кој всушност бил само еден празен лист, но и покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Ученичка од Јапонија која предаде празен есеј по историја доби петка откако професорот забелажал дека го напишала со невидливо мастило. Еими Хага се послужила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонска ученичка која предала празен лист хартија на час по историја добила највисока оценка, откако нејзиниот професор открил дека го напишала со невидливо ...
| | веќе видена | слични

Јапонската ученичка која предала празен лист хартија на кој требало да пишуваат есеј добила петка откако професорот открил што направила. Таа на белиот лист ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

„Макрон кажа „не“, а на Балканот една влада веќе се распаѓа: Ако на Европа и требаше доказ дека се уште има политичко влијание во светот, во моментов може да ...
сите 631 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студентка нинџа – напишала есеј со невидливо мастило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: