Зеленски: Немаше уцена во телефонскиот разговор со Трамп

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека немало уцени за време на телефонскиот разговор со Доналд Трамп, што придонесе за покренување ...
| | веќе видена | слични

Привремениот шеф на кабинетот на американскиот претседател Мајк Малвејни, призна во четвртокот дека американскиот претседател Доналд Трамп ја замрзнал воената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конгресменот од редовите на демократите, Илајџа Камингс од Мериленд, познат по тоа што ја водеше истрагата против американскиот претседател Доналд Трамп, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателските кандидати од Демократската партија синоќа во Вестервил, Охајо, настапија на четвртата демократска дебата, на која стана очигледно дека се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Пентагон денеска соопшти дека не е во можност да и даде документи на Комисијата на Претставничкиот дом во врска со истрагата против американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кандидатот за американски претседател од Демократската партија и поранешен потпретседател, Џо Бајден, смета дека доколку Доналд Трамп биде реизбран на изборите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Немаше уцена во телефонскиот разговор со Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: