Во Зоолошка ќе се гради Дино парк, влезот ќе се наплатува 50 денари


41 диносауруси од различни видови во оригинална големина со синхронизирани движења, проследени со звуци, ќе ја збогатат содржината на Зоолошката градина во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петре Шилегов денеска објави дека пејачот Дино Мерлин ќе пее за дочекот на Новата 2020 година во Скопје и како што рече „ќе донесе уникатно ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 855 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

Веспрем е домаќин на Вардар во еден од најинтересните мечеви од 5. коло во Лигата на шампионите, соочување во кое домаќините влегуваат со голем оптимизам и ...
сите 69 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Зоолошка ќе се гради Дино парк, влезот ќе се наплатува 50 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: