Почна да се гради првиот дино-парк во Скопје


Градоначалникот Петре Шилегов денеска објави дека пејачот Дино Мерлин ќе пее за дочекот на Новата 2020 година во Скопје и како што рече „ќе донесе уникатно ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Владата на Република ...
сите 224 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 158 | | | веќе видена

Обуката поминаа 1.600 наставници, платформата за онлајн наскоро ќе се тестира Огромен дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на ...
сите 426 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна да се гради првиот дино-парк во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: