Европската народна партија е децидно против кандидатката на Макрон, Силви Гулар

Најголемата група во Европскиот парламент – Европската народна партија ќе гласа против кандидатот на францускиот претседател Емануаел Макрон за член на ...
| | веќе видена | слични

 Македонските преговори тешко го минуваат францускиот бедем во Брисел, каде со огромна доза на триумфализам попладнево се објави договор за Брегзит со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Длабоко жалам поради тоа, бидејќи верувам дека овие земји направија значителни напори за да се приближат кон ЕУ и затоа многу е важно да им се даде вистински ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен порача дека нема да има одлука за отпочнување преговори и на денешниот Самит.„Длабоко жалам ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот парламент (ЕП) Давид Сасоли и водечките европски пратеници се договорија за одложување на гласање за новата Европска комисија (ЕК), ...
| | веќе видена | слични

Гласањето за новиот состав на Европската Комисија е одложено за 27 номеви , за да може на 1. декември да почне да функционира, најавија денеска во Брисел. ...
| | веќе видена | слични

Според идниот шеф на европската дипломатија, Жозеф Барел ,,разумно” е да се очекува одложување на почетокот на работата на Комисијата на Урсула ван дер Лејен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европската народна партија е децидно против кандидатката на Макрон, Силви Гулар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: