ОВА СЕ ПОБЕДНИЦИ: “Наградата за социјално претприемништво 2019” (Social Impact Award 2019)

Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат се одржа доделувањето на наградите за социјално претприемништво (Social Impact ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 24ти октомври во INNO Feit во Скопје ќе се одржи Good Game натпреварувањето каде силите ќе ги одмерат најдобрите гејмери од домашните компании. ...
| | веќе видена | слични

Дали имаш бизнис идеја со голем потенцијал за успех? Или смислен проект но никогаш не си имал време и тим за да го реализираш? Startup Weekend Skopje е местото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

УНИЦЕФ и Фондацијата Телеком за Македонија им даваат можност на децата и младите да се приклучат кон глобалниот младински предизвик „Generation Unlimited ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Детскиот фонд на Обединетите Нации (УНИЦЕФ), заедно со Фондацијата Телеком за Македонија, денеска објави повик до младите иноватори да достават идеи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Брисел изјави дека не успеале да постигнат консензус за пристапување на Северна Македонија во ЕУ, и дека ќе се ...
сите 734 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА СЕ ПОБЕДНИЦИ: “Наградата за социјално претприемништво 2019” (Social Impact Award 2019)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: