Секоја скенирана сметка ќе учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сите мораат да имаат ист третман, а најважно во плаќањето на јавни давачки, вели министерката за финансии Нина Ангеловска во интервју за неделникот „Фокус“. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Економската соработка меѓу Република Македонија и Велика Британија, новата реалност што ја диктира Брегзит и обезбедувањето поддршка за имплементирање на ...
| | веќе видена | слични

Порталот сдк.мк, или Сакамдакажам.мк, кој го раководи Горан Михајловски, уживател на 250.000 евра кои Фондот за иновации ги додели на негвата сопруга, е во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку пренесување на добрите холандски практики и искуства ќе се реформира системот на јавни финансии во земјава. Меѓу министерствата за финансии на Република ...
| | веќе видена | слични

Меѓу министерствата за финансии на Република Македонија и Холандија ќе се потпише нов Меморандум за соработка со кој ќе се соработува во насока на реформите во ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска возеше велосипед заедно со холандскиот амбасадор во Скопје, Дирк Јан Коп, во Градскиот парк во главниот град. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска и новиот холандски амбасадор Дирк Јан Kоп, кој на должност стапи во почетокот на месецов, денеска првата работна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германија е најзначaјниот трговски партнер на Република Сeвeрна Македонија. Само во првите седум месеци од годинава земјата во СР Германија извезла стоки во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 240 | | | веќе видена

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 219 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 267 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 290 | | | веќе видена

Санкциите ќе бидат тргнати, освен ако не се случи нешто со кое нема да сме среќни, рече Трамп во обраќање во Белата куќа Претседателот Доналд Трамп објави дека ...
сите 546 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секоја скенирана сметка ќе учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: