Градот со апсолутно најлошиот сообраќај во светот: Ако сакате да стигнете навреме, тргнете порано!

Портпаролот на филипинскиот претседател се соочува со бројни критики поради отфрлањето на проблемот на патниците во Манила, еден од градовите каде што владее ...
| | веќе видена | слични

Честите дефекти на возовите и сообраќајниот хаос постојано ги нервираат жителите на Манила , но претседателот Дутерте им порача на патниците да тргнат од дома ...
| | веќе видена | слични

Рампите кај пругата во скопската населба Волково денес час и половина останаа да го блокираат сообраќајот, иако возот го нема да помина, реагираат читатели на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 573 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот со апсолутно најлошиот сообраќај во светот: Ако сакате да стигнете навреме, тргнете порано!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: