Сугарески – Баздникин: Се разгледува можноста за зголемување на квотите за транспортни дозволи


Капиталните проекти што во моментов се реализираат во Република Северна Македонија, како и планираните инвестиции во изградба на инфраструктурата во државата ...
| | веќе видена | слични

Долгата бирократска процедура и добивање виза ипонатаму остамнуваат главни пречки со кои се соочуваат странските инвеститори во Македонија. Своите проблеми тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на Конференција на почесни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, со вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични

 На конференцијата присуствуваа почесни конзули од повеќе континенти и држави, од САД, Австралија, Индија, Индонезија, Германија, Италија, Холандија, Унгарија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Знаеме дека многу земји зборуваат позитивно за Република Северна Македонија. Го подобривме нашиот имиџ како држава која гради пријателства со своите соседи. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почесните конзули преку својата економска дипломатија може да помогнат во привлекување кредибилни инвеститори во обновливи извори на енергија, фотоволтаици, ...
| | веќе видена | слични

Почесните конзули преку својата економска дипломатија може да помогнат во привлекување кредибилни инвеститори во обновливи извори на енергија, фотоволтаици, ...
| | веќе видена | слични

Кочо Анѓушев, вицепремиерот за економски прашања, денеска пред почесните конзули рече дека очекува растот на бруто-домашниот производ да биде 3,5 отсто на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 717 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески – Баздникин: Се разгледува можноста за зголемување на квотите за транспортни дозволи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: