Фирмата „Летница Белвица“ нов концесионер на Охридското езеро

6 копии
2 копии
5 копии

Водите на Преспанско езеро село Пустец, општина Мала Преспа на 12.10.2019 година беа збогатено со 300 илјади парчиња подмладок на крап, соопштија од општина ...
| | веќе видена | слични

И официјално охридското езеро доби нов стопан.Струшката фирма ,,Летница Белвица" во следните шест години ќе управува со рибниот фонд на езерото. Фирмата oд ...
| | веќе видена | слични

„Подобро е да има концесионер кој ќе воведе ред. Инспекторите ќе имаат контрола. Ќе излезат на терен ќе направат увид. Од информациите кои ги имаме некои ...
| | веќе видена | слични

Повисоко ниво во однос на просекот за октомври денеска имаат реките Вардар кај Скопје ЖМ, кај Велес, кај Демир Капија, Пчиња кај Катлановска Бања, Црна Река ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 717 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирмата „Летница Белвица“ нов концесионер на Охридското езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: