Ердоган: Ќе ги отворам „портите“ кон ЕУ за бегалците ако сметате дека вршиме инвазија во Сирија


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган се закани дека ќе ги „отвори портите“ за сириските бегалци од неговата земја кон Европа, одвивајќи ги критиките на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Експлозии на гранати и пукање денеска се слушаа во областа Рас ел Аин, на североистокот од Сирија, само еден ден откако Турција постигна договор со САД за ...
| | веќе видена | слични

Иако со намуртено лице, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го примил американскиот државен секретар Мајкл Пенс во Анкара. Потсетуваме, Пенс заедно со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган во одговор до американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе бидат спасени уште повеќе животи кога ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Британските медиуми јавуваат дека во градот Селјанпајнар одекнувале експлозии од гранати и се слушало пукање од автоматско оружје Американскиот потпретседател ...
| | веќе видена | слични

После посетата на американскиот потпретседател Мајк Пенс на Анкара, многу работи станаа појасни, а Турција веднаш попушти пред притисокот на Американците. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести утринава ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена

Хемичарот, кој тврди дека бил вклучен во тајната советска програма во која е развиен „новичок“, му се извини на Алексеј Навални, кој, според германските ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Ќе ги отворам „портите“ кон ЕУ за бегалците ако сметате дека вршиме инвазија во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: