Промовирани туристичките капацитети на земјава на саем во Римини


3 копии

По нуклеарната катастрофа во Чернобил во 1986-та година, властите на тогашниот СССР, а подоцна Украина, на неовластени лица строго им забранувале пристап до ...
| | веќе видена | слични

Нуклеарната електрана во Чернобил во последната година бележи огромен пораст на туристи како дел од глобалниот интерес за „темниот туризам“. Отсега оние со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По нуклеарната катастрофа во Чернобил во 1986 година, властите на тогашниот СССР, а подоцна Украина, строго забранија пристап до локациите изложени на ...
| | веќе видена | слични

На 26 април 1986 година се случи катастрофа во нуклеарната електрана „Чернобил“, поради што починаа 30 лица, а катастрофата имаше влијание врз животите на ...
| | веќе видена | слични

Долги и комплицирани административни процедури за добивање на субвенции и нивната нередовна исплата, се едни од основните причини пордаи кои, странските ...
| | веќе видена | слични

Иако важи за една од најбогатите земји на светот, со сите тие шеици и милијардери кои буквално спијат на пари и злато, Саудиска Арабија истовремено важи и за ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија ќе дозволи странците, мажи и жени, да изнајмат хотелска соба заедно, без доказ дека се во сродство или се во брак, откако конзервативното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирани туристичките капацитети на земјава на саем во Римини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: