Седмиот „Џифони Македонија“ со 650 деца и млади од десет земји

2 копии

Седмото издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ ќе биде затворено вечерва во 19 часот во киното „Милениум“. Низ повеќе видеа ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и министерот за образование и наука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на ТВ-серијата „Фамилија Марковски“ предизвика голем интерес вчера кај учесниците на „Џифони Македонија“ во киното „Фросина“. Интересни прашања и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Училница во која учениците ќе се едуцираат за превенција и заштита од можни злоупотреби на интернет. Како што најавуваат организаторите, на патувачката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Горливата тема на аерозагадувањето и на климатските промени вчера предизвика дискусија помеѓу младите учесници на „Џифони Македонија“, во која ги водеа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што е лажен профил? Кој може да пишува во мое име? Како да се заштитам? – беа дел од поставените прашања, во првата подвижна училница која е поставена на ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на седмиот фестивал „Џифони Македонија“, вчера во кино „Фросина“ премиерно беше прикажан 30-минутниот филм „Светлина“ на група средношколци, во режија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седмиот „Џифони Македонија“ со 650 деца и млади од десет земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: